Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
10/04/2018 04:02:43 - 11/04/2018 04:02:43 - 6637 Okunma

Üniversitemiz “8. Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında 10 Nisan 2018’de Mühendislik Fakültesi tarafından “İnsansız Hava Araçlarında Kullanılan İtki Sistemleri” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. (TEI)’den Özgür ALPAN katıldı. ALPAN TEI ve TEI’de yürütülmekte olan projeler hakkında tanıtıcı bilgiler verdiği bir sunumla başladığı konferansta Mühendislik Fakültesi öğrencilerine üzerinde çalıştığı İnsansız Hava Araçlarında İtki Sistemleri konusunda detaylı bir sunum sonrasında, TEI’ de staj ve kariyer olanakları ile iş yaşamına dair tavsiyelerde bulundu.

Tecrübenin iş yerinde kazanılan bir şey olduğunu belirten ALPAN, yabancı dil bilgisinin önemine dikkat çekti ve öğrencilerin alanlarında bütüncül bir bakış açısı kazanabilmeleri için yurtiçi veya yurtdışı proje ekiplerine dahil olup ekip çalışması yetkinliğini kazanmalarının kariyer hedefleri için son derece faydalı olacağını belirtti.

Konferans soru cevap kısmının ardından Mühendislik Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sencer Süreyya KARABEYOĞLU’nun Özgür ALPAN’a teşekkür belgesi takdim etmesi ile sona erdi.

8. Kariyer Günleri KLÜ Mühendislik İHA TEI

Facebook Twitter Google Plus
Kariyer Günleri
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.