Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
15/04/2018 20:04:53 - 15/04/2018 20:04:53 - 5152 Okunma

Üniversitemiz öğrencilerinin kariyer hayatlarına yön vermeleri, iş dünyası ile tanışmaları ve farklı uygulama alanları hakkında bilgi almaları amacıyla düzenlenen 8. Kariyer Günleri kapsamında İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimize yönelik hafif yapı elemanlarından bims (ponza) sektörünün tanıtıldığı bir kariyer etkinliği gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü tarafından organize edilen seminerde bims (ponza) sektöründe Ülkemizde ve Avrupa’da öncü kuruluşlardan olan Blok Bims firmasının Supervisörü Metin AKDAĞLI öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılan seminer programına; Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü Danışmanı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Kadir KILINÇ, bölüm öğretim elemanları ile öğrenciler katılım gösterdi.

Supervisör Metin AKDAĞLI, ponza madeninden bims elde ettiklerini belirterek konuşmasına başladığı seminerde “Bims”in ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri, blokbims yapım aşamalarını, özelliklerini ve kullanım alanlarını görseller eşliğinde anlatarak sektördeki kariyer fırsatlarını öğrencilerle paylaştı.    

Seminer programı, İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail KILIÇ’ın Blok Bims A.Ş. Süpervisörü Metin AKDAĞLI’ya teşekkür belgesi takdim etmesiyle tamamlandı.  

Bims KLÜ İnşaat Kariyer

Facebook Twitter Google Plus
Hafif Yapı Elemanları
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.