Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
15/10/2018 14:59:10 - 17/10/2018 14:59:10 - 7381 Okunma

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, 10 Ekim 2018 tarihinde I No’lu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR’ün başkanlığında yapılan toplantıya; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut AYAR ile öğretim üye ve elemanları katıldı.

Akademik Kurul Toplantısında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, öğrenci odaklı iletişimin önemine vurgu yaptı. Öğrencilerin günümüzde çok farklı düzeylerde iletişimi analiz edebildiği ve işleyebildiğine dikkat çeken Prof. Dr. ŞENGÖRÜR, öğrencilerle sevgi ve saygı çerçevesinde iletişim kurulması gerektiğine dikkat çekti.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut AYAR, fakülte hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu. Daha sonra Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜRSEL, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent BAYRAM, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğ CAN, Fizik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serpil AKÖZCAN, Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sadık TÜRKER, Kimya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meryem ÇAMUR, Matematik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yasin ÜNLÜTÜRK, Mütercim Tercümanlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Banu TELLİOĞLU, Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pelin DİKMEN YILDIZ, Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent ŞEN, Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Faruk DOĞAN ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup YILMAZ 2017-2018 akademik yılında bölümleri bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin slayt eşliğinde bilgi verdi.

Akabinde görevde yükselen öğretim elemanlarına tebrik belgeleri verildi. Ayrıca Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent BAYRAM, “Türk Bitig Türklük Bilimi Araştırmaları” adlı kitabını Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ile Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut AYAR’a hediye olarak takdim etti.

Daha sonra Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mesut AYAR, Fen Edebiyat Fakültesi kurulduğundan buyana Fakülte Sekreteri olarak görev yapan Müzeyyen ÖZBAY'a katkılarından dolayı plaket takdiminde bulundu. 

Akademik Kurul Toplantısı, öğretim üye ve elemanlarının görüş, öneri ve katkılarının alınması ile sona erdi.

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ AKADEMİK KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.