Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
06/11/2018 11:06:10 - 06/11/2018 11:06:10 - 6631 Okunma

Trakya Bölgesi girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve gençlerin teknoloji odaklı girişimciliğe teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi, Teknoloji Transfer Ofisi Başkanlığı ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın işbirliği çerçevesinde 2018-2019 dönemi Yeni İşim Girişim Programı Wake Up Yenilikçi İş Fikri Bulma Eğitimi  düzenlendi.

Öğrencilerimizin yenilikçi iş fikirleri geliştirmesini teşvik etmek ve girişimcilik alanında motivasyonlarını arttırmak amacıyla 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde 14.00-18.00 saatleri arasında Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim, Girişim Merkezi İş Kurma ve Geliştirme Danışmanı Neslinur TURAN tarafından verildi.

Eğitimde öğrencilerimize girişimcilik ekosistemi hakkında bilgiler verilerek; öğrencilerimizin prototipleme becerisi kazanmaları, pazarı anlamaları ve araştırma yapma yöntemlerini öğrenmeleri amaçlandı. Sektörde öncü firmaların da kullandığı ‘desing thinking’ yöntemi ile öğrenciler, yenilikçi iş fikirleri bulmaya çalıştı.

İki gün süren eğitimin ilk gününde tasarım odaklı düşünce ekseninde ekipler oluşturuldu. Ardından ekiplerden beyin fırtınası yaparak deneyim, yetenek, kaynaklar, hobiler, ilgi alanları ve teknoloji fikirleri ile iş zarı oluşturmaları istendi. Eğitimin ikinci gününde ise oluşturulan prototipin pazar araştırması yapıldı.

Wake Up Yenilik İş Fikri KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
ÜNİVERSİTEMİZDE WAKE-UP YENİLİKÇİ İŞ FİKRİ BULMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.