Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
12/04/2019 09:38:51 - 12/04/2019 09:38:51 - 5912 Okunma

Üniversitemiz 9. Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “İŞKUR Kampüste: Üniversite Öğrencilerine Yönelik İstihdam ve Girişimcilik Teşvikleri” konulu konferans düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Hasan Zan Konferans Salonu’nda 10 Nisan 2019 Çarşamba günü Moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Doç. Dr. Ramazan TİYEK’in yaptığı konferansta Kırklareli İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sinan YALÇIN ile Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Şenol GENEL, Üniversite öğrencilerine yönelik istihdam ve girişimcilik teşvikleri ile ilgili öğrencileri aydınlattı.

Kırklareli İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sinan YALÇIN, İŞKUR İşbaşı Eğitim Teşviki ile üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini, bunun karşılığında da burs ve öğrenim kredileri kesilmeksizin aylık bin ₺ gelir elde edebileceklerini aynı zamanda eğitim süresi boyunca sigorta giderlerinin de İŞKUR tarafından karşılanacağını ve program bitiminde öğrencilere katılım sertifikası verildiğini söyledi.

Programın işverenler açısından da avantajlı olduğunu söyleyen YALÇIN; program kapsamında işverenlerin herhangi bir maddi yükümlülüğünün bulunmadığını ve program sonunda programa katılan kişileri işe alma zorunluluğu olmadığına dikkat çekerek işverenlerin isterlerse program sonunda programa katılan kişileri istihdam ettiklerinde maddi olarak çeşitli avantajlar sağlayacaklarını ifade etti.

Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Şenol GENEL ise, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yapısından bahsederek istihdam imkânları ile ilgili öğrencileri bilgilendirdi.

Konferans, soru – cevap kısmının ardından sona erdi.

İŞKUR SGK İstihdam Girişimcilik KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK İSTİHDAM VE GİRİŞİMCİLİK TEŞVİKLERİ” KONUŞULDU
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.