Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
20/08/2019 11:04:41 - 21/08/2019 11:04:41 - 7607 Okunma

Kırklareli'nde yaşayan üniversite mezunu 53 yaşındaki İsmail YOLERİ ile 49 yaşındaki kız kardeşi Evrim YOLERİ, gençlere örnek olmak için yaklaşık 30 yıl sonra yeniden yükseköğrenime başlayarak Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne kayıt yaptırdı.

Kırklareli Üniversitesi’nde 2019-2020 akademik yılı öğrenci kayıtları ikinci gününde de devam etti.

Çiftçi İsmail YOLERİ ve kız kardeşi ev hanımı Evrim YOLERİ, genç öğrencilerle birlikte Fen Edebiyat Fakültesi’ne kayıt yaptırdı.

İki kardeşin kayıt işlemlerini Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR gerçekleştirdi. ŞENGÖRÜR, kardeşleri tebrik ederek gençlere güzel örnek olduklarını ifade etti.

İsmail YOLERİ, AA muhabirine yaptığı açıklamada,1986 yılında Trakya Üniversitesi Seramik Bölümü’nden mezun olduğunu söyledi.

Uzun yıllar köyde çiftçilik yaparak geçimini sağladığını, 33 yıl aradan sonra yeniden eğitimine devam etme kararı aldığını anlatan YOLERİ, şöyle konuştu:

“3 çocuğuma örnek olabilmek amacıyla kardeşimi de yanıma alarak üniversiteye başladık. Gençler nedense çalışmayı pek sevmiyor. Benim 3 oğlum var, biri üniversite, biri ortaokul, diğeri de ilkokula gidiyor. Çocuklara teşvik olsun diye kız kardeşim ile üniversiteye başlama kararı aldım. Benim bir de hayalim var. Bir gazetede çalışmak ve yazı yazmak istiyorum. Bu nedenle bu bölümü seçtim.”

Evrim YOLERİ ise 1992 yılında Trakya Üniversitesi Pazarlama ve İşletme Bölümü’nden mezun olduğunu dile getirdi.

Yaşının ilerlemesine rağmen eğitim öğretimden hiçbir zaman uzaklaşmadığını vurgulayan YOLERİ, “Bu benim için bir hobi olacak. Ağabeyimin teşviği ile kaydımızı yaptırdık. Böylelikle gençlere de örnek olacağız” dedi.

Anadolu Ajansı (AA): https://www.aa.com.tr/tr/yasam/genclere-ornek-olmak-icin-30-yil-sonra-universiteye-donduler/1560629

Habertürk (HT): https://www.haberturk.com/genclere-ornek-olmak-icin-30-yil-sonra-universiteye-donduler-2514906

KLÜ Kayıt

Facebook Twitter Google Plus
GENÇLERE ÖRNEK OLMAK İÇİN 30 YIL SONRA ÜNİVERSİTEYE DÖNDÜLER
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.