Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
06/11/2019 12:24:25 - 06/11/2019 12:24:25 - 5465 Okunma

Üniversitemiz Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Bora ASLAN, Arş. Gör. Kerem ATAŞEN, Nilüfer SİLEMEK ve Çağlar ÖZCAN, 23-24 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen “4.Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”ne katıldı.

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG)´nun öncülüğünde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 4. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde Ar-Ge Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgelerinde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluştu.

4. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ'in yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Trakya, Kırklareli ve Namık Kemal üniversiteleri, Yeni İşim Girişim Programı’ndan genç girişimciler de katıldı. Sergide Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi  ve Kırklareli Üniversitesi 3’er projeyle yer aldı.

Zirvede üniversitemiz adına CertiDApp: Blockchain Tabanlı Dijital Sertifikasyon Platformu, Exampp: Çevrimiçi Anlık Sınav Uygulaması, Conatustart: Fikir paylaşım platformu projeleri sergilendi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çetin Ali DÖNMEZ, bürokratlar ve çok sayıda ziyaretçi, TRAKYAKA standını ziyaret ederek Trakya Bölgesi’nde yürütülen projeler ve girişimler hakkında bilgi aldı.

Yazılım Mühendislik KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ’NDEN 4. AR-GE ve İNOVASYON ZİRVESİ & SERGİSİNE KATILIM
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.