Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
08/11/2019 11:31:16 - 08/11/2019 11:31:16 - 6585 Okunma

Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde “Robotik Kodlama” dersleri alıyor.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerimizin Maker Laboratuvarı ile Web Programlama ve Uygulama Geliştirme laboratuvarında gerçekleştirilen eğitimlerde geleceğin mesleği “Yazılımcılık” özel gereksinimi olan öğrencilere tanıtılıyor.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği öğretim elemanı Arş. Gör. Abdülkerim Ahmet KAPLAN, özel gereksinimi olan öğrencilerin topluma uyumunu kolaylaştırmak ve teknoloji yardımıyla öğrencilerin eğitimine katkı sunmak amacıyla düzenledikleri eğitim programının 21 Ekim tarihinde başlamış olduğunu ve bir ay boyunca devam edeceğini söyledi.

KAPLAN, konuşmasının devamında; “Başarmak her insanda özgüven artışına sebep olmaktadır. Ancak engelli bir öğrencinin bir şeyleri başardığında gözündeki ışıldamayı görmek paha biçilemez bir duygudur. Eğitim kapsamında öğrencilere Scratch üzerinden yazılımlar yaptırarak yazılımcılığın temelleri ve genel mantığı hakkında bilgiler veriyoruz. Eğitimi tamamladığımızda her bir öğrencimizin kendi robotunu programlayabilecek hale gelmesini hedefliyoruz” dedi.

Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Doğan ÜNAL ise; öğrencilerin Robotik eğitimi çok sevdiklerini dile getirerek bu eğitim sayesinde çocuklar arasındaki iletişimin geliştiğini ifade etti. Üniversitelerin en temel görevlerinden birinin de içinde bulundukları kentin yaşamına tüm boyutlarıyla dahil olmaları ve sosyal dokuyla bütünleşmeleri olduğuna değinen ÜNAL, Kırklareli Üniversitesi’nin bu görevi her zaman eğitimin en önemli unsurlarından biri olarak gördüğüne dikkat çekti.

KLÜ Robotik Kodlama

Facebook Twitter Google Plus
ROBOTİK EĞİTİM
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.