Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
25/11/2019 15:44:03 - 25/11/2019 15:44:03 - 4428 Okunma

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 25 Kasım 2019 Pazartesi günü Rektörlük Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenlendi.

Programa Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN ve eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi, 55.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Şenol ŞAHİN, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan KAPAĞAN, Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ve eşi Ferah ŞENGÖRÜR Hanımefendi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin KALKAN, il protokolü ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Yeliz OKAY, emekli öğretmenler adına Hayati ÇAPA ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin KALKAN bir konuşma yaptı.

Programda Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN, günün anlam ve önemine ithafen yaptığı konuşmasında Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün eğitime ve öğretmenlere verdiği önemden bahsetti. Öğretmenliğin özveri ve hoşgörü gerektiren bir meslek olduğunu ifade eden BİLGİN, dünyanın değişiminde de öğretmenlerin çok etkin rol üstlendiklerini belirtti.

Program, Öğretmenler günü kutlama mesajlarının okunması, aday öğretmenlerin öğretmen yeminini etmesi, protokol tarafından 2018 - 2019 eğitim - öğretim yılında emekli olan Öğretmenlere Hizmet Şeref belgelerinin verilmesi, şiir kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve öğretmenler arasında şiir yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Kutlama programı, Bilal Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin koordinatörlüğünde hazırlanan müzik dinletisi ve resim sergisi ile sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
REKTÖRÜMÜZ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.