Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
15/01/2020 14:16:55 - 15/01/2020 14:16:55 - 3764 Okunma

Üniversitemize bağlı Meslek Yüksekokullarında görev yapan akademik personele yönelik “Temel Düzey Eğitici Eğitimi Programı” düzenlendi.

Kırklareli Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ve Eğitim-Öğretim Geliştirme Koordinatörlüğü'nün tasarladığı “Temel Düzey Eğitici Eğitimi Programı” çerçevesinde Kırklareli Üniversitesi Kurumsal Eğitim Kalite Güvence Sisteminde, eğitim kalitesi ve niteliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Eğitim-Öğretim Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda; öğrenci odaklı öğrenme ve öğretim tasarımı, öğretim süreçleri ve ölçme-değerlendirme, dijital öğretim materyalleri ve e-öğrenme, öğrenme-öğretim süreçlerinde iletişim ve motivasyon alanlarını içeren eğitimler verildi.

“Temel Düzey Eğitici Eğitimi Programı”, 13 Kasım 2019 tarihinde Babaeski ve Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu'nda, 14 Kasım 2019 tarihinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda, 09 Ocak 2020 tarihinde ise Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

10 Ocak 2020 tarihinde Vize Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde düzenlenen ve Pınarhisar Meslek Yüksekokulu ile Vize Meslek Yüksekokulu akademik personelinin katıldığı eğitim programının ardından kapanış gerçekleştirildi.

Temel Düzey Eğitici Eğitimi Programının kapanışında, Kurumsal Eğitici Eğitimi Programının organize edilmesi ve yürütülmesini sağlayan Üniversitemiz Eğitim Öğretim Geliştirme Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Alaettin İŞERİ'ye teşekkür plaketini, MEYOK Koordinatörü Doç Dr. Bilal BALKAN; Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğ CAN'a teşekkür plaketini, MEYOK Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi İskender GÜMÜŞ; Sosyal Bilimleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Kürşat ERKAL'a teşekkür plaketini Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aydın ÜNAL; Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yrd. Öğr. Gör. Ömer KIRMACI'ya teşekkür plaketini ise Vize Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Saadet TULUM takdim etti.

“Temel Düzey Eğitici Eğitimi Programı” kapsamında Kırklareli Üniversitesi Meslek Yüksekokulları’nda görev yapan yaklaşık 180 akademik personele eğitim verildi.

Eğitici Eğitim KLÜ

Facebook Twitter Google Plus
MESLEK YÜKSEKOKULLARIMIZDA KURUMSAL MESLEKİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI TAMAMLANDI
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.