Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
17/12/2015 15:00:18 - 17/12/2015 15:00:18 - 7739 Okunma

Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörlüğü tarafından “Erasmus Bilgilendirme Toplantısı”nın II. ncisi gerçekleştirildi.

Kayalı Kampüsü II. Derslik I No’lu Salonda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şengörür, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Erasmus Bilgilendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Şengörür Erasmus programıyla ilgili bilgiler verdi. Gidilen yerlerin eğitim seviyesine dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Şengörür, Erasmus programının kişilerin bilgi ve vizyon için önemli değişikler sağlamasının yanı sıra kariyer noktasında da bir adım önde olacaklarını ifade etti.

Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Akkor ise Erasmus programıyla ilgili bilgiler verdi. Akademisyen ve öğrencilere daha iyi hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Akkor, Erasmus programının üniversite öğrencilerinin yurtdışına çıkması için en kolay yol olduğunu söyledi.

Öğrenci hareketliliklerinden sorumlu Uzman Rüveyda Öztürk Başol da, Erasmus programı başvuru koşulları, başvuru tarihleri ve öğrenim-staj hareketliliği konularında bilgilendirmede bulundu.

Uzman Başol; ‘’Erasmus öğrenci hareketliliği ikiye ayrılır. Bunlar staj ve öğrenimdir. Yılda 2 kez yurt dışına öğrenci gönderiyoruz. Konaklama genellikle üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Öğrenciler yurt ve apart otel gibi kendi buldukları yerlerde de kalabilirler. 1. sınıf öğrencileri ise 1. dönem sonunda Erasmus programına katılabilirler.’’ ifadelerini kullandı.

Toplantıya Mütercim-Tercümanlık bölümünde görev yapmakta olan hocalarımız; Kyle Zurcher ile Sarah Hubbard da eşlik ederek öğrencilerimizle keyifli konuşmalar yaptı.

Erasmus Bilgilendirme Toplantısı, soru-cevap kısmının ardından toplu fotoğraf çekinilmesiyle sona erdi. 

“Erasmus Bilgilendirme Toplantısı”

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.