Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
07/11/2016 15:48:29 - 07/11/2016 15:48:29 - 6058 Okunma

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Türk Kızılay’ı Kırklareli Merkez şubeleri işbirliğiyle “Üniversiteler Kan Bağışlıyor” adlı kan bağışı kampanyası Üniversitemizde düzenleniyor.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen kampanyaya destek olmak için Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Aykaç da kan bağışında bulundu. 07-11 Kasım 2016 tarihlerinde devam edecek olan kan bağışı kampanyasında 350 ünite kanın toplanması hedefleniyor. 8 sağlık personelinin görev yaptığı kampanyaya akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Kan bağışının ardından basın açıklaması yapan Prof. Dr. Aykaç; “Üniversitemizde bu tür faaliyetlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de sosyal bir üniversite olmanın gereğini yerine getirmiş bulunuyoruz. Herkesin yaşarken diğer insanlara karşı görevleri bulunmaktadır. Bağış kampanyaları bizlere diğer insanları düşünmemizi hatırlatıyor. Bizim başkasına yardımda bulunma, özveri ve başkalarıyla paylaşma duygularımız daima kuvvetli olmalıdır. Kan bağışı da bunun güzel bir sembolü ve göstergesidir. Kan bağışında bulunan personel ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum. Fırsat bulanların kan vermesi hem kendi sağlıkları hem de kan ihtiyacının karşılanması açısından çok önemlidir” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Aykaç’tan Kan Bağışına Destek

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.