Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
27/03/2017 12:28:19 - 27/03/2017 12:28:19 - 6839 Okunma

Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu, Beslenme ve Diyetetik Bölümünün organizasyonunda “Diyetisyenlik Mesleğinde Kariyer” konulu bir seminer düzenlendi.

Üniversitemiz tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında 2. Merkezi Derslikler Binası 2 No’lu Konferans Salonunda düzenlenen seminerde; Kırklareli Atiye Mehmet Genç Toplum Sağlığı Merkezi Diyetisyeni Zeynep ZENGİN ve Karabük Özel Medikar Hastanesi Diyetisyeni Yasemin DEMİRSOY; diyetisyenlerin görevleri, mesleğin gerektirdiği özellikler, yeni mezun diyetisyenlerin karşılaşabileceği güçlükler, çalışma ortamı ve koşullarının yanı sıra; staj, CV nasıl hazırlanır, iş görüşmeleri ve meslek etiği konularında Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimizi bilgilendirdiler.

Öğrencilerimizin diyetisyenlik mesleğinin kamu ve özel sektördeki uygulamalarını ayrıntılı olarak öğrenme fırsatı buldukları seminerin sonunda Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlknur METİN AKTEN, sunmuş oldukları katkılardan ötürü Kırklareli Atiye Mehmet Genç Toplum Sağlığı Merkezi Diyetisyeni Zeynep ZENGİN ve Karabük Özel Medikar Hastanesi Diyetisyeni Yasemin DEMİRSOY’a teşekkür etti.  

seminer

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.